Aktualności

09.04.2020

#czytajnazdrowie 14: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie

Dziś w cyklu #czytajnazdrowie zapraszamy do Leszna. Tamtejsza Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka przygotowała dla czytelników wyjątkowo bogatą ofertę on-line.

Na czytelników czekają m.in. specjalnie przygotowany audiobook, puzzle, biblioteka poezji i cyfrowa biblioteka niepodległości. Ale po kolei:

Audiobook Pułapki Czasu

„Pułapki czasu" to cykl tajemniczych opowieści o dziejach Leszna i jego okolic. Na pozór zwyczajna historia zwyczajnego miasta ujawnia niezwykłe zdarzenia, przeżywane przez niezwykłych ludzi. Czy to możliwe? Przekonajcie się, wkraczając do lochów miejskiej biblioteki, gdzie rozpoczyna się seria niecodziennych przypadków. Dotrzymajcie kroku nastoletnim bohaterom, którzy – wspierani przez dorosłych – próbują rozwikłać zagadkę wędrówek w czasie. Czy im się to uda? Czy historia ujawni swoje sekrety? Ile trzeba będzie poświęcić, by wydostać się z matni pułapek czasu?

Audiobook można znaleźć tutaj.

Puzzle z widokami starego Leszna

Biblioteka przygotowała dla czytelników zestaw puzzle z widokami starego Leszna. Wszystkie pocztówki dawnego Leszna pochodzą ze zbiorów Działu Informacyjno-Bibliograficznego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie.

Puzzle można znaleźć pod tym adresem.

Biblioteka Poezji

Poeci znani m.in. ze spotkań w bibliotece czytają swoje wiersze, które są do odsłuchania w Leszczyńskiej Bibliotece Cyfrowej.

Więcej tutaj.

Cyfrowa Biblioteka Niepodległości

Cyfrowa Biblioteka Niepodległości - Leszno 1920-2020 to efekt projektu realizowanego przez Archiwum Państwowe w Lesznie, Muzeum Okręgowe w Lesznie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie. Realizacja projektu związana jest z obchodzonym w 2020 roku 100-leciem powrotu Leszna do Macierzy. Inicjatywa zakłada zgromadzenie na platformie Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej (www.lbc.leszno.pl) materiałów informacyjnych, publicystycznych i książkowych związanych z powrotem Leszna oraz regionu leszczyńskiego do Macierzy. Materiały udostępnione przez partnerów projektu znajdują się w wyselekcjonowanej na platformie Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej "Cyfrowej Bibliotece Niepodległości - Leszno 1920-2020". Mają one charakter otwarty dla użytkowników. Są to materiały o charakterze zarówno piśmienniczym (czasopisma, druki okolicznościowe, książki), jak i fotograficznym (kolekcje zdjęć) oraz ikonograficznym (dokumenty życia społecznego, plakaty, ulotki, wydawnictwa okolicznościowe).

Bezpośredni link do Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej poniżej:

http://lbc.leszno.pl/dlibra/collectiondescription/23

To nie wszystkie atrakcje, bo MBP przygotowała także wirtualne wystawy czy cykl Pasjoteka, w którym prezentuje ludzi z pasją. Pełna oferta dostępna jest na stronie biblioteki w dziale Biblioteka on-line.

Czytaj na zdrowie!