Aktualności

fot. Facebook / Wrocławski Dom Literatury
02.11.2022

Bookowisko, czyli otwarty kiermasz książek we Wrocławskim Domu Literatury

W najbliższą sobotę 5 listopada we Wrocławskim Domu Literatury odbędzie się otwarty dla wszystkich kiermasz książek Bookowisko. Podczas wydarzenia będzie można sprzedać książki, które zalegają na naszych półkach, a przy okazji zaopatrzyć się w lektury na najbliższe tygodnie.

Bookowisko odbędzie się w godzinach 11:00-15:00 w klubie Proza w siedzibie Wrocławskiego Domu Literatury. To zmiana w stosunku do poprzednich edycji, które miały miejsce na powietrzu, w Przejściu Garncarskim. W czasie kiermaszu w klubie Proza otwarty będzie bar, dzięki czemu jego uczestnicy będą mogli rozgrzać się kawą lub herbatą i porozmawiać (oczywiście o książkach).

Wydarzenie organizowane przez Wrocławski Dom Literatury odróżnia się od innych kiermaszów książkowych przede wszystkim ofertą – pośród wystawianych pozycji często można znaleźć książki trudno dostępne. 

Uczestnicy Bookowiska mogą kupować, bezpłatnie wymieniać lub sprzedawać książki. Udział w kiermaszu jest bezpłatny, ale w przypadku chęci wystawienia swoich książek, należy wcześniej zgłosić się do organizatorów jako wystawca, wysyłając maila na adres: info@literatura.wroclaw.pl i czekając na potwierdzenie. W wiadomości należy podać swój numer telefonu oraz przybliżoną liczbę książek, które chce się wystawić. Liczba miejsc dla wystawców jest ograniczona, więc liczy się kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ.