Aktualności

Wyróżnienia Bologna Ragazzi Award otrzymały aż trzy polskie książki

W tym roku wyróżnienia Bologna Ragazzi Award otrzymały aż trzy polskie książki. W kategorii Non-fiction doceniona została książka Agaty Loth-Ignaciuk i Bartłomieja Ignaciuka pt. „Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi. W rok” (Wydawnictwo Druganoga), w kategorii Opera prima – „Pion i poziom” Bartosza Sztybora z ilustracjami Łukasza Golędzinowskiego (Wydawnictwo Dwie Siostry), zaś w Comics-middle grade wyróżniono „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” Aleksandry i Daniela Mizielińskich (Wydawnictwo Dwie Siostry).

To wielki sukces autorów i całej polskiej książki dziecięcej – Bologna Ragazzi Award jest bowiem najbardziej prestiżową nagrodą branżową na świecie w tym segmencie rynku książki, porównywaną do filmowych Oskarów. Przyznawana jest wydawcom przez międzynarodowe targi książki dziecięcej Bologna Children’s Book Fair za najciekawszą pod względem graficznym i edytorskim książkę dla dzieci i młodzieży. 

Co roku nagroda wręczana jest w czterech głównych kategoriach (Fiction, Non-Fiction, Opera Prima – dla niepublikowanych jeszcze autorów i ilustratorów, oraz Komiks) i kategoriach specjalnych. W tym roku kategorią specjalną była Poezja.

Jak podali organizatorzy łącznie do konkursu zostało zgłoszonych aż 1577 tytułów, z 41 krajów świata.

Pełną listę zwycięzców i wyróżnionych tytułów można znaleźć na stronie The BolognaRagazzi Award.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym autorom i wydawnictwom!