Aktualności

31.05.2023

Bieszczadzki Festiwal Książki już od piątku

W dniach 2–4 czerwca w Lesku odbędzie się trzecia edycja Bieszczadzkiego Festiwalu Książki. Wydarzenie kierowane jest do miłośników literatury w każdym wieku.

Festiwal rozpocznie się 2 czerwca o godz. 17.00 spotkaniem z Tomaszem Habdasem, podróżnikiem i blogerem. Tego samego dnia o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z popularnym autorem kryminałów i thrillerów Robertem Małeckim.

W sobotę o 15.30 będzie można wziąć udział w spotkaniu z autorem kryminałów Bartłomiejem Kowalińskim, o godz. 17 odbędzie się spotkanie z pisarzem i pasjonatem psychologii pozytywnej Jackiem Łapińskim, a drugi dzień imprezy zamknie o godz. 19.00 spotkanie z aktorką teatralną i filmową oraz pisarką Laurą Łącz, zwieńczone jej recitalem poetycko-muzycznym pt. „Między mną a tobą”. Wszystkie powyższe wydarzenia odbędą się w sali widowiskowej Bieszczadzkiego Domu Kultury.

Trzeci dzień BFK poświęcony będzie najmłodszym czytelnikom. O godz. 11 przy basenie Aquarius w Lesku zaplanowano spotkanie z Pawłem Gołuchem, autorem serii „Smocze Kroniki”.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta i Gminy Lesko, Bieszczadzki  Dom Kultury w Lesku oraz Powiatowa  i Gminna  Biblioteka  Publiczna w Lesku.