Aktualności

21.06.2022

Biesiada Literackia z odznaczonymi medalami Gloria Artis

Warszawski oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza na czerwcową Biesiadę Literacką, która odbędzie się we wtorek 28 czerwca o godz. 18.30 w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu 87/89 w Warszawie. Tym razem gośćmi będą członkowie OW SPP odznaczeni brązowymi medalami Gloria Artis: Jerzy Binkowski, Wacław Holewiński i Alicja Patey-Grabowska. Uroczyste wręczenie medali nastąpi przed Biesiadą Literacką.

Z Jerzym Binkowskim o jego drodze twórczej będzie rozmawiać Małgorzata Karolina Piekarska, z Wacławem Holewińskim o jego pracy na polu literatury – Zbigniew Zbikowski, prezes Oddziału Warszawa STP, a z Alicją Patey-Grabowską o pisaniu wierszy i przekładach literackich – Piotr Müldner-Nieckowski.

W programie przewidziany jest także felieton Piotra Wojciechowskiego oraz rekomendacje i miniatury.

Przed uroczystością odbędzie się Stajnia Literacka prowadzona przez Piotra Müldnera-Nieckowskiego, czyli 95. warsztaty literackie w ramach Warszawskiej Szkoły Pisania dla osób rozpoczynających swoją przygodę z literaturą. Ich uczestnicy zbierają się o godz. 16. Na warsztatach obowiązuje wstęp wolny dla wszystkich.