Aktualności

fot. IK / Daniel Bednarz
03.12.2019

Ambasadorzy Czytania – trwa Gala Finałowa konkursu na spot promujący czytelnictwo wśród młodzieży

Czy w świecie nowych mediów i technologii młodzi ludzie mogą znaleźć jeszcze miejsce na książkę? Jesteśmy przekonani, że tak! Co więcej znaleźliśmy niezwykłą grupę czytelniczych entuzjastów, którzy zostali Ambasadorami czytelnictwa w swoich szkołach. Wszystko to w ramach projektu „Upoluj swoją książkę”, realizowanego jako część ogólnopolskiej akcji Czytaj PL, dającej dostęp do 12 bestsellerów w formie e-booków i audiobooków przez cały listopad.

W Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK) rozpoczęła się właśnie Gala Finałowa konkursu, w ramach której 10 zespołów, składających się z uczniów szkół średnich, zaprezentuje jak można zarażać pasją do czytania swoich rówieśników - w szkole i w mediach społecznościowych. Dzisiejsze wydarzenie jest drugim etapem konkursu na najlepszy spot promujący czytelnictwo, który w kreatywny i niebanalny sposób miał zachęcić młodzież do udziału w akcji „Upoluj swoją książkę” oraz częstego sięgania po różnorodne tytuły – zarówno w formie elektronicznej, jak i tradycyjnej.

W sumie otrzymaliśmy aż 65 prac konkursowych od uczniów szkół średnich z całej Polski! Jury wybrało 10 najlepszych filmów, których autorzy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na dwudniowe wydarzenie do Krakowa.

Zobacz też: Wyniki pierwszego etapu konkursu na spot promujący czytelnictwo wśród młodzieży

W trakcie dzisiejszej Gali Finałowej każdy zespół przedstawi swój projekt i opowie o zrealizowanych przez siebie szkolnych inicjatywach. Spośród wszystkich prezentacji jury wybierze 3 najlepsze, a ich autorzy zostaną nagrodzeni czytnikami e-booków i bonami na zakupy na platformie Woblink. Pozostali finaliści otrzymają specjalnie przygotowane pakiety czytelnicze. Wszyscy uczestnicy zostaną również zaproszeni do udziału w warsztatach oraz spacerze po literackim Krakowie.

Lista szkół, które reprezentują Zespoły wyłonione w pierwszym etapie konkursu:

•         Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie

•         Liceum Ogólnokształcące nr 119 im. J. Kuronia w Warszawie

•         Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy

•         Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie

•         Liceum Ogólnokształcące nr 21 im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie

•         Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek im. św. Dominika Savio

•         Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych

•         Zespół Szkół w Głuchołazach

•         Zespół Szkół w Połczynie-Zdroju

•         Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach