Aktualności

05.10.2018

Akcja CZYTAJ PL 2018 zbliża się wielkimi krokami!

Na początek mamy świetną wiadomość dla uczniów szkół średnich, którzy chcą promować czytanie wśród swoich znajomych. W ramach drugiej edycji projektu „Upoluj swoją książkę” skierowanego do młodzieży szkół ponadpodstawowych przygotowaliśmy tysiąc darmowych koszulek z kodem dającym dostęp do 12 książkowych bestsellerów.

Aby zostać Ambasadorem czytelnictwa w swojej szkole, uczniowie powinni do 10 października wypełnić formularz na stronie http://ambasador.czytajpl.pl/.  Koszulki dostanie 1000 osób, które w najciekawszy sposób opiszą, jak będą promowały akcję w swojej szkole.

Uczniowie, którzy okażą się najlepszymi Ambasadorami czytelnictwa, otrzymają świetne nagrody dla siebie i dla swojej szkoły!

Pierwszym Ambasadorem akcji „Upoluj swoją książkę” została Historia bez Cenzury. Zachęcamy do obejrzenia odcinka:

Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju, a kto wie, czy także nie na świecie.

Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków.  Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7000 nośników na terenie całego kraju (w tym w 1000 szkół). Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć polskie i światowe bestsellery. Czytać i słuchać bestsellerowych książek będzie można przez cały listopad.