Aktualności

fot. Festiwal Literatury dla Dzieci
16.08.2022

9. Festiwal Literatury dla Dzieci w Gdańsku i Krakowie

„Na językach!” – oto hasło przewodnie 9. Festiwalu Literatury dla Dzieci, który odbędzie się w tym roku w Gdańsku (20-25 września) i Krakowie (16-20 listopada).

W programie festiwalu znajdą się spotkania i warsztaty z najlepszymi polskimi twórcami książek dla dzieci i młodzieży, a także „Czytanki po zachodzie słońca”, spacer po Stoczni Gdańskiej szlakami pracujących tam niegdyś kobiet, koncert zespołu Czereśnie oraz plenerowa, dwujęzyczna wystawa stworzona na podstawie książki „Co robią uczucia?”.

Wśród gości festiwalu znajdą się m.in.: Justyna Suchecka, Michał Rusinek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Wolny-Hamkało, Tina Oziewicz, Ton Van Anh oraz ilustratorzy, m.in. Piotr Socha, Daniel de Latour, Susie Hammer, Grażka Lange i Agata Królak.

„Festiwal Literatury dla Dzieci to już tradycyjnie program wypełniony wydarzeniami i wrażeniami, na które zapraszamy zarówno rodziny z najmłodszym pokoleniem czytelników, młodzież, ale także nauczycieli, edukatorów, bibliotekarzy i wszystkich zainteresowanych współczesną literaturą dziecięcą” – informują organizatorzy, którymi są: Fundacja Burza Mózgów, Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Województwo Pomorskie oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury.

Finałowi festiwalu towarzyszyć będzie Gala Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej książki dziecięcej roku.

Szczegółowy program imprezy oraz zapisy na wydarzenia będzie można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu. Organizatorzy zapowiadają, że ogłoszenie tegorocznego programu nastąpi 5 września.

Źródło: Rynek-Ksiazki.pl