Aktualności

25.09.2020

2800 wystawców we Frankfurcie

Jak poinformowali organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie, swój udział w specjalnej wirtualnej edycji wydarzenia zgłosiło już 2800 wystawców z około 85 krajów. Prawie 850 wystawców pochodzi z krajów niemieckojęzycznych. Oprócz wydawców, księgarzy, agentów literackich i skautów, na liście uczestników znaleźli się również selfpublisherzy i usługodawcy.

Nasz kraj reprezentować będą m.in.: Bosz, Read Me, Rosikon Press, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Legimi, Agencja Graal, Nova Books Agency, OZGraf, Drukarnia Dimograf i LCL.

Udział w specjalnej edycji targów jest bezpłatny.

Listę wystawców oraz kalendarz imprez Targów Książki we Frankfurcie można obejrzeć tutaj: www.buchmesse.de/digitale-buchmesse/veranstaltungen-aussteller

Kanada, która przełożyła swój występ Gościa Honorowego na 2021 rok, zaprezentuje ponad 25 wydarzeń cyfrowych. Program zostanie ogłoszony 24 września.

„Chcemy promować wymianę doświadczeń, umożliwiać kontakty, dzielić się chwilami sukcesu i rozpoznawać trendy. Wraz z niemieckimi i międzynarodowymi partnerami medialnymi i wydawcami rozszerzyliśmy Targi Książki we Frankfurcie o element cyfrowy, do którego można uzyskać dostęp z dowolnego miejsca na świecie” – powiedział Juergen Boos, dyrektor frankfurckich targów.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]