Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

29.05.2020

Odszedł Jerzy Pilch

„Gazeta Wyborcza” podała, że Jerzy Pilch zmarł w piątek po południu, jeden z najważniejszych polskich prozaików współczesnych, wybitny felietonista. W sierpniu skończyłby 68 lat.

29.05.2020

E-Dzień Dziecka już od jutra!

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. Zapraszamy na wspólne świętowanie w sieci: w sobotę 30 maja o godz. 8:00 na specjalną stronę www.gov.pl/edziendziecka, a dzień później na kanał YouTube Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie będą czekać niecodzienne atrakcje.

29.05.2020

Dom Pisarzy Gruzji po raz dziesiąty organizuje Literackie Forum-Dialog

W dniach 30 czerwca-3 lipca 2020 r. odbędzie się 10. Forum Literackie-Dialog organizowane przez Dom Pisarzy Gruzji. W corocznej imprezie uczestniczyć będzie szereg zagranicznych wydawców, redaktorów i agentów literackich.

29.05.2020

Polsko-rosyjskie korepetycje z poezji online

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia wspólnie z Fundacją Plac Teatralny i rosyjskim portalem teatralnym Latającym Krytykiem (Летающий критик) stratują z projektem „Polsko-rosyjskie korepetycje z poezji online”, do udziału w którym zaproszenie przyjęli wybitni polscy i rosyjscy aktorzy, m.in.: Krystyna Janda, Mirosław Baka, Kinga Preis i Jerzy Trela oraz Julia Aug, Igor Jasułowicz, Anna Aleksachina i Michaił Okuniew.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej