Aktualności

21.11.2013

Zupełnie inny Tuwim

Zapraszamy na premierę projektu "Tuwim". Tym razem nie będzie "Lokomotywy", a widzów czekają zupełnie inne przeżycia. 

Joachim Mencel napisał jazzowo - soulową muzykę do wybranych "dorosłych" wierszy Tuwima. Młodzi muzycy i wokaliści, pod okiem znakomitych pedagogów przygotowali brawurowe wykonanie. Natomiast choreografowie: Anita Podkowa i Aleksander Kopański opracowali układ taneczny, zrealizowany przez młodych ludzi, tańczących taniec współczesny. Praca trwała kilka miesięcy, a jej efekt będzie można zobaczyć w piątek, 22 listopada o godz. 17.00 i 19.15 na scenie im. Wyspiańskiego krakowskiej PWST (ul. Straszewskiego 22). 

Występ w teatrze to tylko jeden z elementów projektu. Równie ważne jak końcowy efekt było dochodzenie do niego: wspólne tworzenie dzieła, próby, współpraca z wybitnymi pedagogami, nagrywanie w profesjonalnym studiu. Wszystko zostało udokumentowane. Zapis znajduje się na stronie internetowej projektu: www.tuwim.poeciwkrakowie.pl

Projekt zrealizowany został przez Agencję Promocyjna OKO na zlecenie Instytutu Książki. Partnerami są Krakowska szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej i Fundacja im. Kazimierza Bartla. Patronat medialny sprawują TVP Kultura, "Dziennik Polski", Radio Kraków.