Aktualności

10.03.2022

Znamy polskie nominacje do konkursu „Jackets off!” w Bolonii

W ramach branżowych targów Bologna Book Plus w tym roku po raz pierwszy na międzynarodowej wystawie Jackets off! zaprezentowane zostaną najpiękniejsze okładki książek dla dorosłych. W Bolonii będzie można zobaczyć trzy wyróżnione projekty z Polski.

Pracownicy Instytutu Książki i eksperci wybrali trzy okładki:

  • „Kierunek zwiedzania” Marcina Wichy (projekt Przemka Dębowskiego)
  • „Jadłonomia po polsku”  Marty Dymek (projekt typograficzny Olka Modzelewskiego, projekt okładki Oli Niepsuj)
  • „Raster Lichtensteina” Agnieszki Wolny-Hamkało (projekt Joanny Jopkiewicz)

Wszystkie trzy okładki znajdą się na bolońskiej wystawie 2022 Jackets Off (szczegóły tutaj: https://www.bolognachildrensbookfair.com/en/about/bolognabookplus/jacket-design-award-bbplus/11388.html)

Podczas targów zaprezentowane zostaną także okładki „Opowieści podręcznej” Margaret Atwood z całego świata, w tym polskiego wydania, które ukazało się nakładem Wielkiej Litery.

***

Bologna Book Plus to nowe branżowe targi, odbywające się równolegle do Bologna Children’s Book Fair – Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej we włoskiej Bolonii. Zostały pomyślane jako ich uzupełnienie, poświęcone książkom dla odbiorcy dorosłego. Impreza została zainaugurowana wirtualnie w roku 2021,  a tym roku odbędzie się po raz pierwszy stacjonarnie (między 21 a 24 marca).