Aktualności

logotyp Wrocławskiego Domu Literatury – organizatora kiermaszu
24.01.2018

Wrocław: Bookowisko po raz pierwszy zimą

Wszyscy, którzy lubią czytać książki w długie zimowe wieczory, powinni koniecznie wybrać się 27 stycznia na Bookowisko – wyprzedaż domowej literatury. Bookowisko to dobrze już znana wrocławianom inicjatywa otwartego dla wszystkich kiermaszu, który kilka razy w roku odbywa się w Przejściu Garncarskim. Zimą odbędzie się jednak po raz pierwszy! Zamiast na ulicy, spotkamy się tym razem pod dachem, w klubie Proza.

W Bookowisku może wziąć udział każdy, zarówno jako kupujący, jak i jako wystawca, by za symboliczne kwoty sprzedać te książki, na które nie ma już miejsca w domu. Pierwsza zimowa edycja imprezy odbędzie się w sobotę 27 stycznia od 12:00 do 15:00 w klubie Proza, mieszczącym się na 2 piętrze w Przejściu Garncarskim 2.

Na kiermasz książek, organizowany przez Wrocławski Dom Literatury, z pewnością warto zajrzeć, jeśli poszukujecie publikacji, których próżno szukać już w księgarniach. Będziecie zadowoleni także, jeśli chcecie zaopatrzyć się w większą liczbę książek, nie wydając przy tym fortuny. Tutaj na równych prawach funkcjonują wszystkie gatunki: będzie fantastyka, kryminał, powieści sensacyjne i obyczajowe, poezja, książki dla dzieci, albumy. Ze specjalną ofertą chętnie pojawiają się tu także niektórzy wrocławscy wydawcy jak np. Wydawnictwo Książkowe Klimaty.

Bookowisko adresowane jest także do osób, które mają w domu za dużo książek. Wszystkich, którzy chcą dołączyć do grona sprzedających na Bookowisku obowiązuje jedna zasada: trzeba zarezerwować sobie wcześniej miejsce. W tym celu wystarczy wypełnić formularz.

Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Wystawianie książek jest całkowicie bezpłatne. Wrocławski Dom Literatury zapewnia wystawcom przestrzeń i stoiska w klubie Proza. Na miejscu będzie można także skorzystać z oferty baru.

(źródło: domliteratury.wroc.pl)