Aktualności

plakat wydarzenia
25.01.2018

Zgłoszenia do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Łukasza Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu zaprasza do zgłaszania książek do 25. Jubileuszowej Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.
Celem Nagrody jest promocja czytelnictwa oraz najlepszej polskiej literatury dla dzieci wśród młodych czytelników, rodziców (opiekunów), nauczycieli, bibliotekarzy i animatorów kultury.

Czekamy na książki napisane i wydane po raz pierwszy przez polskich autorów w 2017 roku.
Szukamy publikacji, które spełniają najwyższe kryteria literackie, językowe i graficzne, jak również tych, które odznaczają się ciekawym i świeżym pomysłem i nawiązują do twórczości patrona Nagrody – Kornela Makuszyńskiego.

„To dla nas zaszczyt, że już od 25 lat wspólnie z autorami i wydawcami polskich książek tworzymy kanon najlepszej literatury dla dzieci. Mamy nadzieję, że i w tym roku będziemy mogli liczyć na życzliwe zaangażowanie i zgłoszenia do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego” – mówi Leszek Palus, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu.

Do grona laureatów Nagrody zaliczyć możemy między innymi Joannę Olech, Annę Onichimowską, Grzegorza Kasdepke, Małgorzatę Strzałkowską, Agnieszkę Tyszkę, Pawła Beręsewicza, Marcina Pałasza czy Katarzynę Ryrych.

Aby zgłosić publikację do Nagrody należy wypełnić formularz dostępny na stronie Organizatora:
http://mbp-oswiecim.pl/koziolek-2018-zgloszenia/ i przesłać go wraz z 5 egzemplarzami książki na adres:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego
GALERIA KSIĄŻKI
ul. Nojego 2B, 32-600 Oświęcim
z dopiskiem : CLD Nagroda Literacka

Do dnia 15 lutego 2018 roku – decyduje data stempla pocztowego.
Więcej informacji o Nagrodzie (jej historii, jury i laureatach poprzednich edycji) znajdą Państwo tutaj.

Sekretarz Nagrody: Oliwia Brzeźniak, kontakt: cld@mbp-oswiecim.pl, tel. 33 847 98 08.