Aktualności

logo programu DKK
19.03.2020
Tagi: DKK

Powstała oficjalna grupa dla klubowiczów DKK na Facebooku

Panująca epidemia uniemożliwia Dyskusyjnym Klubom Książki normalne działanie, dlatego postanowiliśmy choć część literackich dyskusji przenieść do internetu! Zapraszamy wszystkich Państwa do dołączenia do oficjalnej, moderowanej i ogólnopolskiej grupy dla klubowiczów i wszystkich sympatyków DKK na Facebooku! Tutaj żaden wirus nam niestraszny!

Grupę można znaleźć tutaj.

Dyskusyjne Kluby Książki to projekt Instytutu Książki i wojewódzkich bibliotek publicznych, który działa od 2007 r. Dzięki niemu w setkach miejscowości w całej Polsce czytelnicy spotykają się regularnie, aby rozmawiać o książkach i literaturze. Programowi przyświeca założenie, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, oraz że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania i dyskusje o książkach mają charakter nieformalny. Kluby działają przy bibliotekach publicznych wszystkich stopni (od wojewódzkiego do gminnego), mogą także działać przy innych instytucjach (np. bibliotekach szkolnych, domach kultury, bibliotekach parafialnych itp.) we współpracy z biblioteką publiczną. Klubowicze spotykają się w wybranym przez siebie miejscu, z wybraną przez siebie częstotliwością, jednak nie rzadziej niż raz na dwa miesiące. Uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki należą do wszystkich grup wiekowych i społecznych.

Obecnie działa 621 klubów dla dzieci i młodzieży oraz 1147 klubów dla dorosłych, które łącznie skupiają ponad 18 100 stałych członków.

Cel istnienia grupy

Celem grupy jest popularyzacja czytelnictwa oraz promocja wartościowej literatury. Grupa ma służyć wymianie doświadczeń, opinii, pomysłów, inspiracji oraz treści edukacyjnych.

Grupa dedykowana jest moderatorom i klubowiczom skupionym w Dyskusyjnych Klubach Książki, a także wszystkim tym, którzy kochają czytać i rozmawiać o literaturze.

Grupa powstała w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki prowadzonego przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami wojewódzkimi w całym kraju.

Informacje dla członków grupy

Członkowie grupy mogą zamieszczać posty związane z książkami, literaturą, czytelnictwem.

Administrator grupy moderuje posty nadsyłane przez użytkowników przed ich publikacją. Zastrzega możliwość akceptowania jedynie wybranych zgłoszeń. Posty, których treść jest niezwiązana z tematyką grupy, będą usuwane.

Administrator grupy dba o to, by tematy się nie powtarzały, a konkretne, cenne informacje nie rozpraszały się na pojedyncze posty.

Treść publikowanych postów nie może w jakikolwiek sposób godzić w uczucia innych ani propagować haseł i zachowań uznanych powszechnie za obraźliwe.

Administrator może usunąć post/komentarz lub członka grupy bez podania przyczyny, jeśli będzie on naruszał regulamin lub dobre imię grupy.

Grupa nie stanowi miejsca do sprzedaży produktów bądź usług, własnej działalności użytkowników, ani promocji innych grup na Facebooku.

Grupa nie jest organizowana ani współorganizowana jak również nie jest sponsorowana, ani wspierana przez serwis społecznościowy Facebook lub przez jego operatora i nie jest z serwisem Facebook lub jego operatorem w żaden inny sposób związana.