Aktualności

05.11.2014

POP!Festival

7 listopada rozpoczyna się pierwsza edycja POP! Festiwalu w całości poświęconego kulturze popularnej. Tematem przewodnim będą mroczne historie z gatunku neo noir. W kinie Iluzjon odbędą się pokazy klasycznych filmów tego nurtu z lat 40. i 50. oraz dyskusje z pisarzami kryminałów. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

W programie klasyki neo noir m.in.: „Widmo”, „Harry Angel” czy „Incepcja” oraz mroczne produkcje telewizyjne. Prawdziwą niespodzianką będzie premierowy pokaz fragmentów ekranizacji powieści Zygmunta Miłoszewskiego „Ziarno prawdy”, która do kin wejdzie dopiero w styczniu 2015 roku. Dla tropicieli nowych technologii i fanów doskonałego obrazu organizatorzy przygotowali z kolei coś wyjątkowego – po raz pierwszy w Polsce zostaną wyświetlone filmy w formacie 4K. W tej odsłonie zostaną wyemitowane m.in.: „Spiderman”, „Taksówkarz”, „Elizjum” czy „Pamięć absolutna”.

Oczywiście nie może się obyć bez wątków literackich. Podczas festiwalu będzie można wziąć udział w emocjonujących dyskusjach na temat kanonu kobiecego w literackim kryminale, wpływie literatury kryminalnej na styl ubierania się czy sprawdzających się proroctwach fantastów. Oprócz tego razem ze znanymi pisarzami widzowie będą mieli okazję zastanowić się nad tym, dokąd zmierza polska literatura kryminalna. Wśród gości festiwalu znaleźli się m.in.: Katarzyna Bonda, Mariusz Czubaj, Gaja Grzegorzewska, Jakub Ćwiek, Łukasz Orbitowski, Zygmunt Miłoszewski.

W sobotę wieczorem poznamy nominowanych do I Literackiej Nagrody im. Henryka Sienkiewicza dla najlepszej popowej powieści polskiej roku, która zostanie wręczona w kwietniu w kinie Iluzjon.

Zapraszamy na pierwszą edycję POP! Festiwalu do kina Iluzjon na warszawskim Mokotowie.

Szczegółowy program 

Informacje o biletach