Aktualności

Fot. Krzysztof Dubiel / Instytut Książki
17.05.2013

Polscy autorzy w Pradze

Wczoraj w czeskiej Pradze rozpoczęły się 19. Międzynarodowe Targi Książki. Do stolicy Czech przyjechali autorzy z całego świata, wśród nich polscy pisarze, m.in.: Ryszard Krynicki, Jacek Dehnel i Michał Witkowski.

Tematem przewodnim targów i towarzyszącemu im festiwalowi literatury Svět knihy jest poezja. Z tego powodu, pierwszego dnia targów, odbyła się debata na temat sytuacji poezji na współczesnym rynku wydawniczym z udziałem szefów europejskich oficyn, w której udział wziął Artur Burszta z wrocławskiego Biura Literackiego. Z kolei dziś czescy czytelnicy będą mogli spotkać się z polskimi poetami, Ryszardem Krynickim i Jackiem Dehnelem podczas wieczoru autorskiego w kawiarnii Liberál. Wezmą w nim udział również tłumacze: Lenka Daňhelova, Václav Burian i Jan Jeništa. Tematem spotkania będzie miejsce tradycji w dzisiejszej polskiej poezji. Początek o godz. 19.00.

Gościem praskich targów będzie również Michał Witkowski, który promować będzie najnowsze przekłady swoich powieści, Barbarę Radziwiłłównę z Jaworzna-Szczakowej (Mlada fronta, 2012) oraz Margot (Mlada fronta, 2013). Autor oprócz spotkania na targach (sobota, godz. 16.00) weźmie także udział w wieczorze autorskim w kawiarni literackiej Fra (sobota, godz. 19.30).

Targi potrwają do niedzieli, 19 maja.