Aktualności

26.05.2021

Plenery literackie Fundacji Historia i Kultura

Fundacja Historia i Kultura zaprasza na trzydniowe plenery literackie, organizowane tego lata w tradycyjnej formule Warszawie, Płocku i Gdyni.

Wydarzenia organizowane są we współpracy z Urzędami Miast – Warszawy, Płocka i Gdyni. Partnerem Pleneru Literackiego w Warszawie jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Plenery to trzy dni spotkań z autorami różnorodnych gatunków literackich w połączeniu z kiermaszem książek z atrakcyjnej oferty nowości i bestsellerów wydawców z całej Polski. Służą promocji czytelnictwa przez atrakcyjny program i ofertę wydawniczą, zarówno wśród miłośników literatury, jak i osób, sięgających po książki sporadycznie.

W Warszawie, Płocku i w Gdyni staną sceny do spotkań autorskich oraz kilkadziesiąt estetycznych namiotów dla wydawców. Wśród zaproszonych gości znajdą się popularni i uznani autorzy reprezentujący zróżnicowane gatunki literackie dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Swoje literackie projekty i działania zaprezentują podczas plenerów miasta współgospodarze. Wybrane spotkania z autorami będą rejestrowane i udostępniane w mediach społecznościowych.

Wstęp na wszystkie plenery jest bezpłatny dla zwiedzających.

W tym roku organizatorzy zapraszają: w dniach 18-20 czerwca br. na Plener Literacki w Ogrodzie Saskim w Warszawie, w dniach 16-18 lipca na Plener Literacki w Płocku na Starym Rynku oraz na Plener Literacki na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni w dniach 13-15 sierpnia br.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]