Aktualności

13.12.2013

"Mapy" wśród najlepszych książek dla dzieci według NYT

Od dłuższego już czasu informujemy o zagranicznych sukcesach "Map" Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Tym razem, za "Gazetą Wyborczą", ogłaszamy, iż "New York Times" wymienił książkę polskich projektantów w zestawieniu sześciu najciekawszych i najpiękniej zilustrowanych książek dla dzieci tego roku. Po tej rekomendacji książki zabrakło na Amazonie.

"Mapy" to obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata. Publikacja zawiera 51 ogromnych map, które prowadzą przez 42 kraje na sześciu kontynentach. W Polsce książkę opublikowało wydawnictwo Dwie Siostry, angielski przekład, autorstwa Antonii Lloyd-Jones, ukazał się nakładem wydawnictwa Big Picture.

Książka ukazała się we Francji (gdzie zdobyła przyznawaną przez księgarzy prestiżową nagrodę Prix Sorcières 2013), w Wlk. Brytanii, w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech (nagrodzono ją Primo Andersen), w Holandii, Belgii i Rosji. W przygotowaniu są wydania: koreańskie, japońskie, chińskie, fińskie, gruzińskie, ukraińskie, szwedzkie i islandzkie.

Aleksandra i Daniel Mizielińscy to graficy, twórcy książek i stron internetowych. Art dyrektorzy studia dizajnerskiego www.hipopotamstudio.pl. Autorzy wielu książek, m.in. "Miasteczko Mamoko", "D.O.M.E.K.", "Co z Ciebie wyrośnie?", "Mapy", ilustratorzy książek "D.E.S.I.G.N.", "S.Z.T.U.K.A." i "Gdzie jest wydra?". Laureaci licznych nagród i wyróżnień przyznawanych za projekty książkowe i internetowe, w tym prestiżowego międzynarodowego wyróżnienia BolognaRagazzi Award 2010 za książkę "Co z Ciebie wyrośnie?".