Aktualności

17.03.2023

Konkurs na recenzję roku 2022 w Dyskusyjnych Klubach Książki rozstrzygnięty!

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że nagrody za recenzję roku 2022 w konkursie „Klubowicze do klawiatur” otrzymują:

- w kategorii dorośli – Pani Gabriela Kansik z DKK działającego przy Oleskiej Bibliotece Publicznej im. Jakuba Alberta Pieloka w Oleśnie, woj. opolskie, za recenzję książki Louise Glück „Ararat”. Recenzja Pani Gabrieli została wybrana spośród dwudziestu jeden tekstów nagrodzonych w 2022 roku w ramach konkursu na recenzję miesiąca. Jury doceniło sprawność językową Laureatki, oddanie ducha i nastroju recenzowanej poezji, rzetelność w podejściu do tematyki książki i umiejętność zachęcenia swoim tekstem innych czytelników.

- w kategorii dzieci i młodzież – Laura Otremba, lat 15, z DKK działającego przy Bibliotece Multimedialnej Powiatu Ostródzkiego „Przystań z Kulturą” i Szkole Podstawowej nr 6 w Ostródzie, woj. warmińsko-mazurskie, za recenzję książki „Lato na Rodos” Katarzyny Ryrych. Recenzja autorstwa Laury została wybrana spośród dziesięciu tekstów nagrodzonych w 2022 roku w ramach konkursu na recenzję miesiąca. Jury zwróciło uwagę na obrazowe przedstawienie fabuły, wagę poruszanych w recenzji zagadnień i umiejętne posługiwanie się językiem literackim.

Serdecznie gratulujemy Zwyciężczyniom!

Nagrody zostaną przesłane pocztą.