Aktualności

12.07.2018

Jarocin Festiwal nie tylko dla dorosłych!

Rusza Jarocin Festiwal 2018! Dziś ta festiwalowa legenda to nie tylko punk rock. Wspólne czytanie z artystami, warsztaty plastyczne, gry, zabawy i animacje – Instytut Książki przygotował na jarocińską imprezę liczne atrakcje dla najmłodszych czytelników!

Jarocin Festiwal 2018 startuje pełną parą w piątek, ale już dziś festiwal otworzy wybitny norweski saksofonista i kompozytor Jan Garbarek. Otwierający Jarocin Festiwal koncert Garbarka odbędzie się pod patronatem Burmistrza Jarocina w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez kolejne trzy dni na czterech scenach będzie można natomiast wziąć udział w niemal pięćdziesięciu koncertach koncertów i długa lista atrakcyjnych wydarzeń pozascenicznych – także pod egidą Instytutu Książki, który przygotował liczne atrakcje dla dzieci i ich rodziców.

W sobotę w instytutowej Strefie Dziecka Wojciech Mazolewski, Andrzej Zamenhof z Hańby, Paweł Ostrowski z Decadent Fan Club będą czytać wiersze z książki Pierwsze wiersze. Spotkanie z muzykami poprowadzi Katarzyna Stoparczyk z radiowej Trójki. Przez całe dwa dni w Strefie odbywać się będą także liczne animacje dla dzieci: układanie słownych puzzli, memory, zagadki literackie ale także malowanie twarzy, pokazy sztuczek kuglarskich, bańki mydlane, zabawy z bum bum rurkami czy chusta animacyjną.

Dodatkowo w sobotę dzieci będą mogły uszyć sobie materiałową książkę lub inną zabawkę. Przy Strefie Dzieci stanie stoisko Instytutu Książki, na którym promowana będzie Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypominająca o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Strefa Dzieci jest realizowana we współpracy z Instytutem Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

***

Program Strefy Dziecka:

14 lipca, godz. 11.00 – 17.00

Animacje dla dzieci:  układanie słownych puzzli, memory, zagadki literackie ale także malowanie twarzy, pokazy sztuczek kuglarskich, bańki mydlane, zabawy z bum bum rurkami i chusta animacyjną. Warsztaty szycia zabawek.

Godz. 12.00 – 14.00

Rozmowy z muzykami biorącymi udział w Jarocin Festiwal: Wojciechem Mazolewskim Andrzejem Zamenhofem z Hańby, Pawłem Ostrowskim z Decadent Fan Club

Prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

15 lipca 2018, godz. 11.00 – 17.00

Animacje dla dzieci:  układanie słownych puzzli, memory, zagadki literackie ale także malowanie twarzy, pokazy sztuczek kuglarskich, bańki mydlane, zabawy z bum bum rurkami i chusta animacyjną. Fotobudka.