Aktualności

fot. Dorota Proba
12.07.2018

Piotr Karski na festiwalu White Ravens

Projektant, ilustrator i autor książek dla dzieci Piotr Karski weźmie udział w festiwalu White Ravens organizowanym przez Jugenndbibliothek w Monachium i całej Bawarii. Wyjazd dofinansowany jest przez Instytut Książki.

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej White Ravens odbędzie się w tym roku po raz piąty w dniach 14-19 lipca. Patronem festiwalu jest Minister Bawarii ds. Nauki i Sztuki, a impreza odbywa się w całym landzie w szkołach, bibliotekach i muzeach. W ponad 80 wydarzeniach, które odbędą się w Zamku Blutenburg i niespełna 50 bawarskich miastach, weźmie udział około 10 000 dzieci.

Organizatorzy zaprosili do udziału trzynaścioro autorów z całego świata, którzy będą czytali swoje książki dzieciom i brali udział w dyskusjach z uczniami. W tym elitarnym gronie znalazł się także Piotr Karski, absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, wielokrotnie nagradzany na polskich i międzynarodowych konkursach graficznych. Karski jest autorem wydanych przez Dwie Siostry książek W góry! i W morze!. Razem z Joanną Rzezak zilustrował także Pionierów.

Karski będzie gościł w siedmiu bawarskich szkołach, a w czwartek 19 lipca wystąpi w Międzynarodowej Bibliotece dla Młodzieży. Tego samego dnia spotka się wcześniej z młodzieża w Muzeum Alpejskim w Monachium.