Aktualności

14.05.2012

Dobre książki i kawa z... Corinne Hoffmann

Po sześciu latach literackich podróży po wszystkich zakątkach świata; po sześciu latach wypełnionych tysiącami stronic, hektolitrami kawy i okazjonalnym ciasteczkiem; po sześciu latach zmagań z materią literacką każdego wyobrażalnego rodzaju; po tych długich sześciu latach klubowicze z małopolskich Dyskusyjnych Klubów Książki powiedzieli „dość!“ i zażądali natychmiastowego spotkania twarzą w twarz z  ulubioną autorką. Bez tej konfrontacji tekstu z rzeczywistością i książki z człowiekiem dalsza podróż wydała im się niemożliwa. I oto stało się zadość ich żądaniu. Oto nadchodzi Biała Masajka. 

15 maja 2012 r. o godz. 17.30 do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie przy ul Rajskiej 1 (sala konferencyjna nr 315) przybędzie Corinne Hofmann, czyli autorka autobiograficznej powieści „Biała Masajka”. Spotkanie poprowadzi  równie afrykańska Kazimiera Szczuka laureatka aFrykasa Roku za rok 2011 (nagroda przyznawana przez Fundację „Afryka Inaczej”). Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.


Corinne Hofmann, urodzona w 1960 r., mieszka obecnie w Szwajcarii. Autorka autobiograficznej powieści „Biała Masajka”, w której opisała swoje wspomnienia z pobytu w Kenii. Planowała tylko urlop w Afryce... Niezależna Europejka, nigdy by nie uwierzyła, że zakocha się w masajskim wojowniku. 

"Jest to relacja z czterech lat w buszu. Kierowana wielką miłością, wyszłam za mąż za Lketingę, Masaja z Kenii. Tam doświadczyłam nieba i piekła, dotarłam do granic wytrzymałości fizycznej i duchowej. Wraz z córką wygrałyśmy największą walkę o przetrwanie..." - pisze autorka. 

Jej historia stała się bestsellerem, została przetłumaczona na 15 języków i sfilmowana.

Corinne Hofmann napisała także dwie inne książki, będące kontynuacją „Białej Masajki” – „Żegnaj Afryko. Dalsze losy Białej Masajki” oraz „Moja wielka afrykańska miłość. Biała Masajka wraca do Barsaloi”. Wszystkie książki wydane zostały przez Wydawnictwo Świat Książki.


Spotkanie z Corinne Hofmann jest już kolejnym w ramach cyklu „Dobre książki i kawa z…”, czyli spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki z najpopularniejszymi pisarzami we wszystkich miastach wojewódzkich. Spotkanie inaugurujące cykl odbyło się w Katowicach, do których na zaproszenie klubowiczów przyjechał Eric-Emmanuel Schmidt. Następne spotkania już wkrótce. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Richard Paul Evans, Stephen Clark, Etgar Keret, Szymon Hołownia, Sylwia Chutnik, Krzysztof Varga, Olga Tokarczuk, Jacek Dukaj. 


DKK w Małopolsce
Małopolska jest rekordzistką pod względem liczby działających Dyskusyjnych Klubów Książki, w tej chwili jest ich 116. Połowa z nich to kluby dziecięce (57). Co miesiąc na spotkaniach dyskusyjnych spotyka się 1385 klubowiczów.
W Małopolsce działa aktywnie DKK w Zakładzie Karnym. Jeden z klubów spotyka się cyklicznie w zaadaptowanej na potrzeby klubowiczów remizie. Spotkania dyskusyjne odbywają się w bardzo specyficznych miejscach: w palarni kawy, galerii, schronisku górskim czy w prywatnym sadzie.