Aktualności

19.05.2022

„Biblioteki i książki dziecięce na Ukrainie” – webinar

Już w przyszłą środę na facebookowym kanale kampanii „Mała książka – wielki człowiek” odbędzie się spotkanie „„Biblioteki i książki dziecięce na Ukrainie” z Larysą Luhową, dyrektorką Lwowskiej Obwodowej Biblioteki dla Dzieci.

Bibliotekarze z wielkim sercem i zaangażowaniem włączyli się w pomoc ukraińskim uchodźcom przybywającym do Polski, starając się zapewnić pomoc pierwszej potrzeby, ale też stworzyć bezpieczne przystanie w swoich bibliotekach.

Podczas spotkania Larysa Luhowa zaprezentuje najważniejszych pisarzy i najchętniej czytane na Ukrainie książki dla dzieci, opowie, jak działały ukraińskie biblioteki przed wojną i czym zajmują się dzisiaj, a także podpowie, co zrobić, by ukraińskie dzieci poczuły się w polskich bibliotekach jak w domu.

Spotkanie odbędzie się na 25 maja o godz. 11:00 facebookowym kanale „Mała książka – wielki człowiek”. Zapraszamy pod tym adresem. https://www.facebook.com/events/3139070079714342

***

Larysa Luhova - bibliotekarka dziecięca z ponad 40-letnim stażem. Dyrektor Lwowskiej Obwodowej Biblioteki dla Dzieci. Wiceprezes Ukraińskiej Bibliotecznej Asocjacji, członek honorowy Polskiego Związku Bibliotek, wielka przyjaciółka polskich bibliotek oraz bibliotekarzy. Nagrodzona wyróżnieniami, m.in. tytułem Zasłużonego Pracownika Kultury Ukrainy i Kawalera Orderu Księżnej Olgi.