Aktualności

fot. Empik
19.05.2022

Rozpoczęły się Targi Książki Empiku

Pięć scen, blisko 90 gości z Polski i zagranicy, tysiące książek z autografami oraz rabaty do -50% – wczoraj rozpoczęły się Targi Książki Empiku.

Przez kolejne dwa tygodnie na czytelników z całego kraju czeka 60 wydarzeń online z udziałem autorów premier wydawniczych tej wiosny. W wybranych salonach Empik będzie można kupić unikalne egzemplarze książek z autografami – m.in. Rafała Paczesia, Anny Gacek, Maxa Cegielskiego, Pauliny Świst, Marka Krajewskiego czy Justyny Sucheckiej. Targi potrwają do 31 maja.

Każdego dnia na pięciu scenach targowych pojawią się autorzy wyczekiwanych premier oraz goście specjalni. Wśród nich znajdą się m.in.: Anja Rubik, Radek Rak, Rafał Pacześ, Marcin Meller, Vincent V. Severski, Maciej Stuhr, Magdalena Grzebałkowska, David Lagercrantz czy Brandon Mull. W sumie odbędzie się 60 wirtualnych wydarzeń, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zadawać gościom pytania, brać udział w dyskusjach i zdobywać książki z autografami.

Na Scenie Głównej zobaczymy najważniejszych autorów polskiej i światowej literatury obyczajowej, kryminałów czy poradników. Scena Apostrof dedykowana jest literaturze pięknej i reportażom, zaś Przecinek i Kropka – najmłodszym czytelnikom. Nowością na targach jest specjalna Scena Zrozumieć świat poświęcona tematyce geopolitycznej, w tym sytuacji na wschodzie Europy. Na program branżowy mogą także liczyć przedstawiciele rynku wydawniczego w ramach Sceny Forum.

Wiosenna odsłona Targów Książki Empiku to jednak nie tylko spotkania autorskie transmitowane online w kanałach społecznościowych. Przez najbliższe dwa tygodnie na półkach salonów Empik w całej Polsce miłośnicy literatury odnajdą egzemplarze z autografami autorów. Akcja obejmuje ponad 40 tytułów – zarówno książek premierowych, jak i dobrze znanych czytelnikom bestsellerów. To w sumie kilka tysięcy egzemplarzy dostępnych w 33 salonach: w Bielsko-Białej, Brodnicy, Gdańsku, Gliwicach, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Piasecznie, Poznaniu, Sandomierzu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. Książki te są specjalnie oznaczone na półkach tabliczką „Książka z autografem”.

Szczegółowy wykaz tytułów dostępnych w poszczególnych Empikach w Polsce wraz z datą startu akcji dostępny jest na poniższej grafice.