Aktualności

źródło: zambrowiacy.pl
01.10.2018

Biblioteka w Zambrowie już niedługo jak nowa!

Trwa remont Miejskiej Biblioteki Publicznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie przeprowadzany w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020, będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki. Remont odbywa się dzięki dotacji na 654 400 zł, którą biblioteka otrzymała w ramach priorytetu.

Podczas pierwszego etapu prac remontowane są elewacje, wymieniane rynny, obróbki blacharskie, drzwi zewnętrzne i izolacje przeciwwilgociowe, modernizowane są także schody. Prace te w znaczącym stopniu poprawią estetykę budynku. W ramach pierwszego etapu, który zostanie ukończony do początku grudnia, zamontowano też system klimatyzacji.

W drugim etapie, który zostanie zrealizowany w przyszłym roku, planowane jest odnowienie wszystkich pomieszczeń budynku, w tym piwnicy. Do końca 2019 roku zostanie też wymienione wyposażenie, a biblioteka zyska nowy sprzęt: regały, krzesła, biurka, stoły, szafy, umeblowanie czytelni oraz kącik dla dzieci. Ponadto zakupione zostaną komputery oraz urządzenia peryferyjne, takie jak monitory, słuchawki czy oprogramowanie biurowe. Biblioteka zostanie wyposażona w rzutnik i ekran multimedialny, umożliwiające organizację różnego rodzaju wykładów, prelekcji i spotkań.

Projekt przewiduje też wykorzystanie otoczenia budynku do promocji czytelnictwa na świeżym powietrzu i organizacji wydarzeń kulturalnych. W tym celu przebudowany będzie taras za biblioteką, a wokół obiektu pojawią się ławki i chodniki.

W finansowaniu inwestycji bierze udział także Urząd Miasta Zambrów.

[źródło: zambrowiacy.pl]