Aktualności

fot. fb/zaczytani.org
11.09.2020

Akcja „Oddaj książkę” już trwa

Ruszyła ogólnopolska akcja czytelnicza “Oddaj książkę”. Od 8 września do 11 października w kilkuset miejscach w Polsce można oddawać przeczytane przez siebie książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Akcję prowadzi Fundacja Zaczytani.org, która zebrane książki przekaże do szpitali oraz placówek opiekuńczych i pomocowych.

Podczas Wielkiej Zbiórki Książek odbywają się trzy wystawy Zaczytanych Ławek – niezwykłych mebli miejskich w kształcie otwartych książek, łączących czytelnictwo ze sztuką. Każda ławka to inny projekt będący artystycznym wyrazem danego twórcy. Przy każdej ławce jest umieszczony kod QR, który pozwala na pobranie bezpłatnego audiobooka.

W Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki pojawiła się wystawa Zaczytanych Ławek z tematem przewodnim „RELACJE”, a każdy projekt to artystyczna interpretacja jednego z elementów budowania relacji. Jest m.in. Ławka Słuchaj, Ławka Patrz, Ławka Dotknij, Ławka Poczuj. Do projektu zostali zaproszeni znani polscy artyści, m.in. Hanna Bakuła, Rafał Olbiński, Józef Wilkoń, Dominik Jasiński, Julia Konieczna.

Lista ogólnodostępnych punktów zbiórki książek: https://bit.ly/WZK2020_punkty_zbiorki

Więcej na stronie Zaczytani.org.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]