Aktualności

16.10.2020

29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek odwołane z powodu pandemii

Zaplanowane na początek grudnia 29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek w związku z pandemią koronawirusa zostały odwołane. Kolejna edycja Targów odbędzie się w 2021 roku - poinformowali w czwartek organizatorzy.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek to największe w stolicy Dolnego Śląska święto literackie, które tradycyjnie odbywa się w grudniu. Co roku swoją ofertę prezentują tu wydawcy z całej Polski. Wydarzenie jest także okazją do spotkań z autorami, ilustratorami i tłumaczami. Podczas targów przyznawane są dwie nagrody dla wydawców: Nagroda Edytorska Pióro Fredry oraz od 2019 roku - Nagroda Edytorska Dobre Strony.

29. edycja Targów miała odbyć się w dniach od 3 do 6 grudnia. W czwartek Wrocławski Dom Literatury, który jest organizatorem wydarzenia poinformował o jego odwołaniu. „Z ogromną przykrością informujemy, że w związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiczną w naszym kraju oraz poważnie rosnącą liczbą zachorowań na SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich wydawców, czytelników i wystawców, jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczne Wrocławskie Targi Dobrych Książek” - podali organizatorzy.

Kolejna edycja Targów odbędzie się w 2021 r.

Źródło: PAP