Aktualności

Katarzyna Walentynowicz została wyróżniona Grand Jury Prize za książkę „Prawy i lewy” w konkursie The BIBF Ananas International Illustration Exhibition.

W piątej edycji konkursu w finale znalazły się prace aż siedmiu polskich ilustratorek: Joanny Bartosik, Iwony Chmielewskiej, Agaty Dudek, Małgorzaty Nowak, Gosi Herby, Urszuli Palusińskiej i nagrodzonej Katarzyny Walentynowicz. Do konkursu zgłoszono 1.170 prac z 20 krajów. Spośród nich wybrano 60 serii ilustracji.

W ubiegłym roku Grand Jury Prize otrzymała Dominika Czerniak-Chojnacka, a do finału zakwalifikowały się prace pięciu artystów z Polski, które były eksponowane w trakcie Międzynarodowych Targów Książki w Pekinie na wyodrębnionej 400-metrowej powierzchni. W tym roku, w związku z odwołaniem targów, wystawa nie mogła się odbyć.

Główna nagroda w konkursie (Ananas Grand Prix) to opłacona przez organizatorów wizyta na targach w Pekinie w roku 2021 lub alternatywnie 10 000 RMB. Przyznawane są także 3 nagrody specjalne – jedną z nich otrzymała właśnie Walentynowicz – o wartości 5000 RMB oraz 5 nagród dla debiutantów o wartości 2000 RMB.