Aktualności

09.11.2022

13. Kongres Bibliotek odbędzie się w listopadzie

Tegoroczny Kongres Bibliotek, organizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, odbędzie się 23 listopada. W wydarzeniu będzie można wziąć udział zarówno online, jak i w formie stacjonarnej – w Piasecznie i Gdyni.

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Spotkajmy się!”, a organizatorzy zapowiadają, że w tym roku wspólnie z uczestnikami kongresu chcą zastanowić się nad tym, jaka może być rola bibliotek w budowaniu odpornych na kryzysy lokalnych społeczności, a także w działaniu na rzecz klimatu.

Wzięcie udziału w wydarzeniu jest bezpłatne, jednak aby to zrobić – wcześniej należy się zarejestrować za pośrednictwem strony internetowej wydarzenia. Podczas rejestracji trzeba zadeklarować preferowany rodzaju udziału w Kongresie: online, stacjonarnie w Piasecznie lub stacjonarnie w Gdyni.

Wśród gości zaproszonych do udziału w 13. Kongresie Bibliotek znaleźli się m.in. dr Aleksandra Kardaś z Fundacji Edukacji Klimatycznej, dr hab. Marcin Napiórkowski z Uniwersytetu Warszawskiego, Marta Wróblewska z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, dziennikarka Aga Kozak oraz znany ilustrator i autor książek dla dzieci Daniel Mizieliński.