Prezentacje wierszy z tomików nominowanych do Nagrody ORFEUSZ

17.05.2017
#
  • logotyp Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ

Zachęcamy do oglądania filmowych prezentacji wierszy wybranych z 20. tomików nominowanych do 6. edycji Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ.

Wszystkie nagrania w reżyserii Olgi Czyżykiewicz zostały zrealizowane w Warszawie. Wiersze wykonują młodzi aktorzy teatralni i filmowi: Katarzyna Dąbrowska, Eliza Rycembel, Łukasz Borkowski, Stefan Pawłowski i Adrian Zaremba. Producentem filmów jest organizator nagrody - Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu. Prezentacje można obejrzeć na stronie internetowej nagrody www.nagroda-orfeusz.pl oraz na profilu leśniczówki Pranie na Facebooku. Wiersze z tomików nominowanych do finału nagrody ORFEUSZ wyemitowane będą również w drugiej połowie czerwca na antenie TVP Kultura.

Miłośników poezji zachęcamy do internetowego głosowania na finałowe tomiki, które poznamy 30 maja. Poeta, którego tomik otrzyma najwięcej głosów, zostanie zaproszony w listopadzie tego roku na spotkanie autorskie do Prania.

Patronami honorowymi nagrody poetyckiej ORFEUSZ jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i PEN Club Polska. Partnerami: dwumiesięcznik literacki „Topos” i Stowarzyszenie Leśniczówka Pranie. Patronami medialnymi: TVP Kultura, Radio Olsztyn, Radio Białystok, Gazeta Olsztyńska. Prezentacje filmowe wierszy sfinansowane zostały ze środków MKiDN.