Co czytać?

 • Arturo Perez Reverte - Oblężenie

  Perez Reverte w wydaniu historyczno-militarnym. Przednia zabawa nie tylko dla chłopców. 

  .

 • David Grann - Zaginione miasto Z

  Niezwykła wyprawa do Amazonii śladami ostatniego poszukiwacza Eldorado. Brzmi jak bajka, a prawdziwe i fascynujące.

  .

 • Tomasz Mirkowicz – Pielgrzymka do ziemi świętej Egiptu

  Spadek, Egipt, spisek, cała masa odciętych głów i morze opowieści. Jedyny godny spadkobierca Rękopisu znalezionego w Saragossie

  .

 • Hugh Thomson – Tequila oil

  Pełny humoru i spontaniczności opis wyprawy po Meksyku sprzed kilku dekad. Także dla amatorów samochodów. 

  .

 • Eleanor Catton – Wszystko, co lśni

  To epicka opowieść z czasów gorączki złota w Nowej Zelandii – o poszukiwaniu szczęścia, marzeniach i przeznaczeniu zapisanym w gwiazdach. To także popis ogromnego talentu autorki, która mistrzowsko połączyła wątki historyczne i sensacyjne, przygodę rodem z Dzikiego Zachodu i kryminalną zagadkę. Wszelkie laury i pochwały, jakie spływają na pisarkę, są w pełni zasłużone, a porównania choćby do Imienia róży wcale nie przesadzone.

  .

 • Wilkie Collins - Księżycowy kamień

  Klasyczna powieść detektywistyczna pełna dramatycznych zwrotów akcji, charakteryzuje się perfekcyjnym odwzorowaniem realiów epoki oraz trafnością i śmiałością obyczajowych obserwacji, a przy tym kryminalna intryga nigdy nie schodzi na drugi plan. Powieść Collinsa to niewątpliwie kamień milowy w historii literatury. Utwór skierowany przede wszystkim do miłośników XIX-wiecznych powieści społeczno-obyczajowych.

  .

 • Thor Heyerdahl – Wyprawa Kon-tiki

  Opis śmiałej i niezwykle niebezpiecznej podróży  norweskiego archeologa i podróżnika, na tratwie, przez Pacyfik. Wyprawa miała na celu udowodnić, że ludy prekolumbijskiej Ameryki mogły żeglować po otwartym morzu i zasiedlać wyspy Pacyfiku. To kolejna, wspaniała wariacja na temat marzeń. Wizja połączona z konsekwencją i wytrwałością urzeczywistnia niemożliwe. Heyerdahl jest tego przykładem.

  .