Literatura

2020
Cassandra Clare

Miasto kości

Główną bohaterką powieści jest Clary Fray, artystka i miłośniczka książek. Pewnego dnia wraz z przyjacielem, Simonem wybierają się do baru „Pandemonium” w Nowym Jorku. Tam Clary poznaje całą prawdę o Nocnych Łowcach, pogromcach demonów, ludziach, którzy narodzili się z anioła Razjela poprzez wypicie cieczy z kielicha anioła. Okazuje się, że Clary również ma w sobie krew Nocnych Łowców, co potwierdziły runy, od których „przyziemni” giną. Razem z Nocnymi Łowcami starają się zabić ich wroga – Valentina.

„Miasto Kości” jest powieścią idealną dla młodzieży, a liczne zwroty akcji tylko to potwierdzają. Powieść doczekała się ekranizacji, co jeszcze bardziej świadczy  o tym, że książka była naprawdę świetna i interesująca. Czasem poruszała, czasem dreszcze przechodziły po ciele, czasem dodawała otuchy. Największa radość przeszywa człowieka, gdy skończy się czytać „Miasto Kości”, ale jednocześnie pojawia się poczucie smutku, że książkę ma się już za sobą. Jak wiadomo, czytanie tej samej powieści drugi raz nie jest tak interesujące, lecz „Miasto Kości” to jeden z wyjątków.

Książka jest świetna i, mimo że jest aż sześć tomów „Darów anioła”, warto poświęcić godziny swojego życia właśnie na ten cykl.

Filip Tarasewicz, 12 lat
Młodzieżowy DKK w Bartoszycach