Aktualności

27.12.2022

Zgłoszenia do konkursu o Nagrodę Poetycką KOS im. Kazimierza Hoffmana

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, zaprasza do udziału w kolejnej, już czwartej edycji konkursu poetyckiego im. Kazimierza Hoffmana o statuetkę KOS-a.

Konkurs adresowany jest do autorów, którzy w roku 2022 wydali tom poetycki. Ma na celu promocję wyróżniających się poetów i ich twórczości. Książki do Konkursu mogą być zgłaszane przez każdą osobę fizyczną, osobę prawną, jeżeli w jej ocenie książka zasługuje na udział w Konkursie, w szczególności przez: członków kapituły konkursu, autorów, wydawnictwa, instytucje kultury, media o charakterze literackim. 

Zgłaszane do konkursu książki powinny zostać wydane pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2022 roku. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń wraz z pięcioma egzemplarzami książki upływa 28 lutego 2023 roku.

Konkurs składa się z trzech etapów: wyboru książek wchodzących do konkursu, wskazania 5 książek nominowanych do nagrody i wreszcie wskazania laureata.

Tomy konkursowe oceni kapituła w składzie: Iwona Smolka (przewodnicząca), Anna Janko, Grzegorz Kalinowski i Robert Mielhorski.

Zwycięzca otrzyma statuetkę KOS-a oraz nagrodę pieniężną w wysokości 15 000 zł. Uroczyste wręczenie nagrody planowane jest w czerwcu, w miesiącu urodzin Kazimierza Hoffmana.

źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy