Aktualności

24.08.2020

„Zeszyty Literackie” w cyfrowej czytelni

Fundacja Zeszytów Literackich, wieloletni wydawca kwartalnika „Zeszyty Literackie”, poinformowała, że kończy działalność. Wszystkie zeszyty (144 numery, a także 11 zeszytów specjalnych), które w latach 1982-2018 ukazały się drukiem, najpierw w Paryżu, a następnie w Warszawie, zostały zdigitalizowane przez Bibliotekę Narodową i udostępnione w czytelniach bibliotecznej sieci academica.edu.pl.

„Obecnie, mimo starań podjętych przez twórców kwartalnika, nie ma możliwości umieszczenia cyfrowej wersji ‘Zeszytów Literackich’, tak, aby były one ogólnodostępne z poszanowaniem litery prawa. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych do czytelni, które przystąpiły do programu Academica – jest ich w Polsce ponad tysiąc” – czytamy w komunikacie.

„Jednocześnie informujemy, że pełny zbiór drukowanych numerów kwartalnika oraz wszystkie książki ogłoszone przez wydawnictwo Zeszytów Literackich znajdują się na półkach Biblioteki Narodowej. Pragniemy zapewnić, że naszym wspólnym celem jest, aby cały dorobek wydawniczy Fundacji Zeszytów Literackich był dostępny dla czytelników w sposób nieograniczony”.