Aktualności

fot. IK / materiały organizatora
06.12.2022

Zakończyły się francuskie Targi Książki dla Młodzieży

W Montreuil zakończyły się wczoraj targi Salon du livre de jeunesse. To jedna z najważniejszych imprez czytelniczych we Francji, w której bierze udział ponad 400 wystawców. Instytut Książki wsparł obecność Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej, której książki cieszą się we Francji dużą popularnością.

Targi trwały od 30 listopada do 5 grudnia w podparyskim Montreuil. Podczas Salon du livre de jeunesse swoje publikacje z zakresu literatury dziecięcej zaprezentowało ponad 400 wydawców. Oprócz możliwości zakupu książek i zapoznania się z nowościami na rynku, organizowane były także wydarzenia towarzyszące – debaty, warsztaty, spotkania z autorami – głównie przeznaczone dla dzieci. Aleksandra Woldańska-Płocińska została zaproszona do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, a Instytut Książki wsparł finansowo tę inicjatywę.

Książki Alkesandry Woldańskiej-Płocińskiej, Smakologia (Mangeons bien, mangeons malin), Śmieciogród (Halte aux déchets!) i Zwierzokracja (Respectons les animaux) zdobyły we Francji dużą popularność. Autorka podczas swojego pobytu na targach wzięła udział w debacie poświęconej promowaniu ekologicznego trybu życia oraz spotkała się z czytelnikami, by podpisać książki.

Aleksandra Woldańska-Płocińska pochodzi z Kalisza. Studiowała projektowanie graficzne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Pisze i ilustruje książki dla dzieci.