Aktualności

30.03.2022

Zajęcia dla dzieci z Ukrainy we Wrocławskim Domu Literatury

Od poniedziałku 28 marca w Prozie, klubie Wrocławskiego Domu Literatury ruszyły bezpłatne zajęcia dla dzieci, które trafiły do Wrocławia w wyniku wojny w Ukrainie. Przewidziane są zarówno grupowe zajęcia arteterapii, jak i kącik zabaw oraz strefa wypoczynku.

Zajęcia w klubie Proza we Wrocławskim Domu Literatury są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat i będą trwały od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00. W tym czasie dzieci będą przebywać pod opieką pracowników Wrocławskiego Domu Literatury oraz wolontariuszy, więc ich opiekunowie mogą wykorzystać te godziny na załatwienie swoich spraw. Rodzicie mogą także zostać w klubie z dziećmi, by wspólnie spędzić czas. Przestrzeń klubu będzie zmieniona w miejsce przyjazne dzieciom, w którym znajdą się zarówno kącik z zabawkami i grami, stoliki do grupowych i indywidualnych zajęć plastycznych a także strefa wypoczynku. Przewidziane są również projekcje filmów animowanych w języku ukraińskim i polskim.

Przychodząc do Prozy będzie można wziąć udział także w zorganizowanych zajęciach z arteterapii, na które złożą się prowadzone przez animatorkę gry i zabawy ruchowe, ćwiczenia z głosem, improwizacje sceniczne, małe zadania aktorskie oraz malowanie i rozmowy. Arteterapia nie tylko pomaga rozwijać wyobraźnię, ale może również pomóc w rozwiązaniu wewnętrznych i społecznych problemów dziecka, wpłynąć na poprawę nastroju, czy rozweselić.

W trakcie zajęć dzieci otrzymają również przekąski i napoje.

Klub Proza znajduje się pod adresem Przejście Garncarskie 2, w siedzibie Wrocławskiego Domu Literatury, na drugim piętrze (można skorzystać z windy). To samo centrum miasta, trafimy tu bezpośrednio z wrocławskiego Rynku.

Informacje o zapisach można uzyskać pod numerem telefonu 533 146 696 lub pisząc na adres klub@literatura.wroclaw.pl

***

Заняття для дітей з України у Вроцлавському Будинку літератури

Від понеділка, 28 березня, у клубі «Проза» Вроцлавського будинку літератури відбуватимуться заняття для дітей, які приїхали до Польщі внаслідок війни в Україні.

• клуб «Проза» буде відкритий для дітей 5-12 років від понеділка до п’ятниці з 10.00 до 14.00

• про дітей піклуватимуться працівники Вроцлавського будинку літератури та волонтери

• для дітей будуть організовані ігри та розваги, буде можливість користуватися навчальними матеріалами та іграшками. Також відбуватимуться покази анімаційних фільмів українською та польською мовами, крім того, проводитимуться заняття з арт-терапії, які включатимуть ігри, пов’язані з рухом, голосом, сюжетною імпровізацією, уявою, акторською грою, малюванням та розмовою. Арт-терапія допомагає у вирішенні внутрішніх і соціальних проблем дитини, розважає, покращує настрій.

Діти будуть забезпечені закусками та напоями.

Інформацію про записи можна отримати за тел. 533 146 696 або за ел. адресою klub@literatura.wroclaw.pl