Aktualności

projekt logo „Zagraj w Lema”: Zofia Worpus-Budziejewska
24.08.2021

Zagraj w Lema – projekt WBP w Łodzi

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi realizuje projekt ,,Zagraj w Lema”. Tematem zaplanowanych wydarzeń będzie życie i twórczość Stanisława Lema w 100-lecie urodzin.

W ramach projektu zaplanowano:

  1. Warsztaty z tworzenia scenariuszy do gier i obsługi aplikacji ActionTrack.
  2. Przygotowanie gry mobilnej na smartfony przez grupę przeszkolonych bibliotekarzy we współpracy z trenerem i pracownikami WBP w Łodzi, na podstawie życia i twórczości Stanisława Lema.
  3. Organizację pierwszej rozgrywki gry – rozgrywka międzybiblioteczna zgłoszonych drużyn z poszczególnych bibliotek o zdobycie jak największej ilości punktów. Po pierwszej rozgrywce międzybibliotecznej gra zostanie udostępniona użytkownikom bibliotek.
  4. Włączenie klubów DKK – organizacja jednego ze spotkań poświęconego wybranej powieści S. Lema.
  5. Organizację konferencji dla bibliotekarzy – wykłady na temat życia i twórczości pisarza, spotkanie autorskie, prezentacja gry przez jej twórców. Konferencja skierowana będzie do bibliotekarzy z bibliotek publicznych województwa łódzkiego.

Z gry będą mogli  korzystać bibliotekarze, a przede wszystkim użytkownicy bibliotek z województwa łódzkiego. Przygotowana gra będzie nową ofertą kulturalną dla młodzieży oraz pozostałych mieszkańców województwa łódzkiego.

Zaplanowane działania mają na celu podniesienie kompetencji kulturowych i edukacyjnych bibliotekarzy i tym samym zwiększenie standardów usług świadczonych dla społeczności lokalnych.