Aktualności

02.03.2020

Z powodu koronawirusa odwołano tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki w Paryżu

Z powodu epidemii koronawirusa odwołano paryskie targi książki, które miały się odbyć w dniach 20-23 marca - poinformowali w nocy z niedzieli na poniedziałek ich organizatorzy.

„Po rządowych decyzjach zakazujących zgromadzeń ponad 5000 osób w zamkniętych pomieszczeniach z przykrością podjęliśmy decyzję o anulowaniu tegorocznej edycji” - ogłosili organizatorzy paryskich targów książki, jednej z największych tego rodzaju wydarzeń w branży wydawniczej na świecie.

W ubiegłym roku, podczas 39. edycji targów, do Paryża przyjechało około 3 tysięcy autorów i 1200 wystawców z prawie 50 krajów.

Władze w Paryżu podały w niedzielę, że o 30 osób wzrosła od soboty liczba zakażonych koronawirusem Covid-19 we Francji; w niedzielę potwierdzono 130 przypadków zakażenia w 12 regionach kraju.

116 osób jest hospitalizowanych, w tym dziewięć jest w stanie ciężkim, 12 osób zostało wyleczonych, a dwie zmarły - głosił bilans podany w niedzielę na konferencji prasowej przez dyrektora generalnego ds. zdrowia w ministerstwie zdrowia i solidarności Jerome'a Salomona.

Salomon zalecił Francuzom rezygnację z podróży poza granice Unii Europejskiej. 

Francja jest obecnie drugim po Włoszech krajem w Europie z największą liczbą przypadków Covid-19. W kraju odwołano wszystkie zgromadzenia powyżej 5000 osób w zamkniętych pomieszczeniach. Decyzja dotyczy również niektórych imprez plenerowych, takich jak półmaraton paryski. W niedzielę zamknięte było również Muzeum Luwru w Paryżu.

[źródło: PAP]