Aktualności

08.02.2023

Wyzwania czytelnicze NPRCz 2.0 na każdy miesiąc

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Narodowe Centrum Kultury przygotowało zestaw materiałów edukacyjnych promujących czytanie i stanowiących mini-przewodnik dla dzieci i młodzieży w zakresie korzystania z zasobów bibliotek. 

Pakiet przygotowane przez NCK zawiera dwa plakaty w formatach A4 i B2, materiały ilustracyjne do mediów społecznościowych, czytelniczą kartę „Książka – stosuj codziennie” oraz dyplom dla uczestników wyzwania. 

Materiały przygotowane przez NCK mogą stanowić zestaw narzędzi dla bibliotek, nauczycieli i czytelników, którego celem jest rozwój czytelnictwa, przede wszystkim wśród najmłodszego pokolenia. Szczególnie interesujący dla bibliotek i szkół może być zestaw 12 kart z wyzwaniami czytelniczymi na każdy miesiąc.

Wśród udostępnionych w zestawie materiałów znajduje się również czytelnicza karta na pieczątki z hasłem: „Książka – stosuj codziennie”, którą bibliotekarze i nauczyciele mogą wydrukować i rozdawać młodym czytelnikom, oraz dyplom z gratulacjami dla uczestników wyzwania.

Materiały zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było wydrukować na standardowych drukarkach. Za projekt i realizację materiałów odpowiada kolektyw Mamy Projekt. Ilustracje i oprawę graficzną wykonało Studio Sarna.

Zestaw materiałów do pobrania dostępny jest TUTAJ.

źródło: Narodowe Centrum Kultury