Aktualności

18.11.2019

Wspólne pisanie wierszy i opowiadań w ramach festiwalu „Stacja Literatura”

Organizatorzy festiwalu literackiego „Stacja Literatura” proponują wspólne pisanie wierszy i opowiadań każdego 25 dnia w kolejnych miesiącach.

Zasady są proste: tworzymy wiersz lub opowiadanie, które nie mogą przekroczyć 2500 znaków. By tekst był brany pod uwagę, musi znaleźć się w nim cytat, news albo powszechnie znany fakt, który zaistnieje wyłącznie 25 listopada 2019 roku. Tekst musi być wysłany do godziny 23:59 za pomocą formularza.

To już trzecia edycja konkursu, który daje możliwość występu na Stacji Literatura 25. Wszystkie nadesłane utwory mają szansę znaleźć się w finale konkursu, a zatem jeden autor może zamieścić w almanachu „Wiersze i opowiadania doraźne 2020” nawet trzy teksty. Do napisania wierszy i opowiadań tradycyjnie zostaną zaproszeni także uznani twórcy.

Finalnym efektem całorocznego wspólnego pisania wierszy i opowiadań będzie almanach, który ukaże się we wrześniu 2020 roku. Wtedy też przekonamy się, na ile wiersze i krótkie prozy mogą w realny sposób opisywać oraz komentować rzeczywistość. Autorzy będą mogli przesłać trzy wiersze w ciągu dwunastu miesięcy trwania projektu, przy czym muszą napisać je i wysłać w jednym z dwunastu terminów przyjmowania propozycji. W tym roku będzie to jeszcze 25 grudnia.

Wspólne pisanie organizują Biuro Literackie oraz Czarna Góra Resort, która ufunduje nagrodę główną w postaci weekendu dla dwóch osób w wybranym terminie sezonu zimowego, z pobytem w jednym z obiektów należących do kompleksu Czarna Góra Resort. Laureata lub laureatkę konkursu poznamy podczas Stacji Literatura 25.

Więcej o wydarzeniu znaleźć można na Facebooku.