Aktualności

31.07.2020

Wrocławskie Targi Dobrej Książki w grudniu

–  Szykujemy się do 29. edycji Wrocławskich Targów Dobrych Książek, którą zaplanowaliśmy w tradycyjnym terminie od 3 do 6 grudnia. Od 25 sierpnia rozpoczniemy przyjmowanie zgłoszeń od wystawców – przekazała Bibliotece Analiz Anna Morawiecka, dyrektor wrocławskiej imprezy.

– Jednocześnie informujemy – dodała Morawska – że rabat 10 proc. na cenę stoiska będzie obowiązywał przy zgłoszeniach aż do 15 października. Więcej szczegółów podamy 25 sierpnia. Pracujemy nad tym, by targi mogły się bezpiecznie odbyć również w tym roku i mocno trzymamy kciuki za to, żebyśmy mogli spotkać się w grudniu we Wrocławiu. Na pewno przeprowadzimy dwa konkursy, jak w roku ubiegłym, o nagrody edytorskie: Pióro Fredry oraz Dobre Strony dla książek dla dzieci i młodzieży.

Ubiegłoroczną edycję Wrocławskich Targów Dobrych Książek w Hali Stulecia w ciągu czterech dni odwiedziło ok. 60 tys. osób. Blisko 180 wydawców prezentowało książki na 130 stoiskach. Patronat nad Targami objęła Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta RP. Jako gość honorowy wystąpiła Komisja Europejska, z którą związany był program spotkań, głównie dla najmłodszych.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]