Aktualności

logotyp WBP w Olsztynie
10.05.2018

Wojewódzka Debata Literacka Dyskusyjnych Klubów Książki z woj. warmińsko-mazurskiego

10 maja 2018 roku o godz. 17:00 sześć Dyskusyjnych Klubów Książki z województwa warmińsko-mazurskiego będzie rozmawiać o pięciu książkach nominowanych do Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur. Debata ma na celu promocję czytelnictwa i kreowanie mody na czytanie literatury związanej z regionem.

Członkowie DKK w Jamielniku będą rozmawiali o książce Jakuba Żulczyka „Wzgórze psów”. Klubowicze DKK w Bartoszycach – o książce Mariusza Sieniewicza „Plankton”, a DKK w Gołdapi – o książce „Zakładnik” Przemysława Borkowskiego. „Notes kurlandzki” Kazimierza Brakonieckiego będzie lekturą DKK w Reszlu, a „Kroniki z życia ptaków i ludzi” Aidy Amer – DKK w Pieniężnie. DKK w Olsztynie będzie rozmawiał o każdym z nominowanych tytułów.

Wszystkie książki mają biograficzny, tematyczny lub twórczy związek z regionem Warmii i Mazur i wszystkie zostały wydane w 2017 roku. 15 maja 2018 roku podczas uroczystej gali w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie zostanie ogłoszony werdykt kapituły oraz wręczenie nagrody laureatowi. Wśród wielu zaproszonych na galę gości są również członkowie DKK. Informacje o  Wawrzynie – Literackiej Nagrodzie Warmii i Mazur można znaleźć na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie: http://www.wbp.olsztyn.pl/onas/wawrzyn.htm