Aktualności

09.03.2021

Warsztaty mistrzowskie: edycja hiszpańska. Nabór rozpoczęty

Studenci i doktoranci – przyszli tłumacze języka hiszpańskiego na polski, a także adepci tłumaczenia literatury polskiej na hiszpański – mogą wziąć udział w warsztatach mistrzowskich z Katarzyną Okrasko, Wojciechem Charchalisem oraz Xavierem Farré. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, nabór potrwa do 29 marca 2021 r.

Katarzyna Okrasko będzie pracować z uczestnikami warsztatów nad tekstem prozatorskim, Wojciech Charchalis weźmie na warsztat poezję, a Xavier Farré poprowadzi warsztaty z tłumaczenia współczesnej literatury polskiej.

Warsztaty towarzyszą Gdańskim Spotkaniom Literackim „Odnalezione w tłumaczeniu. Edycja fantastyczna” i odbędą się online. Organizatorami warsztatów są Instytut Kultury Miejskiej i Instytut Cervantesa w Warszawie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestnicy zostaną wyłonieni przez Organizatora (tj. Instytut Kultury Miejskiej) oraz prowadzących na podstawie przesłanej próbki przekładu i krótkiego listu motywacyjnego. Każdy z uczestników może wziąć udział w jednym cyklu warsztatów. Na każdy cykl złożą się trzy czterogodzinne sesje.

Zgłoszenia należy przesłać do 29 marca, do godz. 12:00 w południe na adres mailowy warsztaty@ikm.gda.pl.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń i warsztatów dostępne są na stronie gdańskiego IKM.