Aktualności

grafika promująca akcję
22.02.2018

W styczniu rozdaliśmy 29 506 "wyprawek czytelniczych"!

W grudniu rozpoczęliśmy wyjątkową kampanię proczytelniczą "Mała książka - wielki człowiek", która przekonuje, że z książką warto zaprzyjaźnić się już od urodzenia. Nakładem Instytutu Książki ukazała się publikacja przygotowana z myślą o najmłodszych czytelnikach – książka „Pierwsze wiersze dla…”. Ma ona zachęcić rodziców do czytania swoim pociechom na każdym etapie rozwoju, zwłaszcza w pierwszych miesiącach ich życia. Młodzi rodzice otrzymują ją na oddziałach położniczych szpitali w całej Polsce. Z dołączonej do niej broszury pt. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” mogą dowiedzieć się o najważniejszych korzyściach płynących z czytania dziecku już od urodzenia oraz o roli literatury w rozwoju jego kompetencji poznawczych, językowych i emocjonalnych.

W styczniu nasze „wyprawki czytelnicze” trafiły do 29 506 nowo narodzonych dzieci i ich rodziców, a nasza akcja cały czas trwa!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W książce „Pierwsze wiersze dla…” znajdują się utwory takich poetów jak: Anna Kamieńska, Wanda Chotomska, Danuta Wawiłow, Ludwik Jerzy Kern, Ewa Szelburg-Zarembina, Jan Brzechwa, a także Julian Tuwim, Joanna Papuzińska czy Józef Czechowicz. Uwagę przyciągają, specjalnie przygotowane w technice wyszywankowej, ilustracje autorstwa Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka, zaś okładka przygotowana została w dwóch wersjach - dla dziewczynki i dla chłopca. W skład "wyprawki czytelniczej" dla każdego Malucha wchodzi też broszura dla rodziców "Książką połączeni" ukazująca nieocenioną rolę książek w rozwoju dziecka i praktyczne wskazówki, skąd czerpać wiedzę o wartościowej literaturze dziecięcej.

Książka „Pierwsze wiersze dla...” otrzymała Patronat Honorowy Rzecznika Praw Dziecka - Marka Michalaka. Partnerem projektu jest Polska Sekcja IBBY.

Publikacja została przygotowana w ramach kampanii społecznej odbywającej się pod hasłem „Mała książka - wielki człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ważne informacje dla rodziców dotyczące czytania dzieciom znajdują się na dedykowanej kampanii stronie www.wielki-czlowiek.pl.

Zachęcamy też do śledzenie nowości na naszych profilach społecznościowych:
facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek
twitter.com/wielki_czlowiek
youtube.com/user/instytutksiazki
instagram.com/malaksiazkawielkiczlowiek

Patroni medialni:
Kwartalnik "Ryms"
CzasDzieci.pl