Aktualności

20.02.2020

W kwietniu II Festiwal Książki Naukowej w Raciborzu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu zaprasza do udziału w II Festiwalu Książki Naukowej. Na program tegorocznej edycji, która odbędzie się 2 kwietnia, złożą się: spotkania autorskie, targi książki, warsztaty, szkolenia oraz wiele innych atrakcji, które czekają na wszystkich zainteresowanych.

Wydarzenie ma na celu promocję książki naukowej i konsolidację środowiska oraz zaprezentowanie publikacji najpopularniejszych wydawnictw dla szerokiego grona odbiorców miasta Raciborza i regionu.

Miejscem wydarzenia jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, gdzie odbędą się targi książki i szereg różnych spotkań. Festiwal został objęty patronatem przez Dariusza Polowego, Prezydenta Miasta Racibórz oraz Grzegorza Swobodę, Starostę Raciborskiego.

II Festiwal Książki Naukowej to znakomita okazja na porozmawianie z autorami publikacji naukowych, pisarzami i publicystami. Zaproszeni twórcy zapoznają słuchaczy ze swoim warsztatem naukowym, publicystycznym, a także opowiedzą o swojej przygodzie z pisaniem. Jak zapowiadają Organizatorzy, gośćmi festiwalu będą znani i popularni autorzy bestsellerów, wykładowcy PWSZ, specjaliści, uznani naukowcy i badacze historii regionu – Śląska oraz Raciborz.

Podczas Festiwalu odbędą się targi książki naukowej i nie tylko. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą wydawniczą zaproszonych wydawców.

Wstęp na wszystkie spotkania i targi książki jest bezpłatny.

Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.festiwalraciborz.pl