Aktualności

grafika informacyjna
04.10.2021

„Upoluj swoją książkę" - zgłoszenia dla szkół średnich

Zapraszamy wszystkie szkoły średnie do udziału w kolejnej edycji akcji promującej czytelnictwo „Upoluj swoją książkę", będącej częścią kampanii Czytaj PL. Dzięki niej uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju będą mogli za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

W ramach akcji zostaną przygotowane specjalne grafiki, z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Akcja zostanie wsparta szeroką kampanią promocyjną, mającą kreować modę na czytanie. Zaprosimy do niej najpopularniejszych polskich youtuberów.


Aby zgłosić szkołę do akcji, należy do 16 października wypełnić formularz pod adresem szkoly.czytajpl.pl. Udział w projekcie nie wiąże się z żadnymi kosztami.Po zamknięciu listy zgłoszeń, na wskazany adres e-mail, prześlemy potwierdzenie udziału w akcji oraz wspomniane już grafiki do wykorzystania na stronie internetowej i w social mediach.

Równocześnie zachęcamy do informowania o akcji samych uczniów i zaproszenia ich do zgłaszania się na jej ambasadorów pod adresem ambasador.czytajpl.pl


Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą Woblink.com, które z ogromnym sukcesem od 2013 r. realizują ogólnopolską kampanię promującą czytelnictwo „Czytaj PL”, obejmującą swoim zasięgiem kilkanaście największych polskich miast. Oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.