Aktualności

11.12.2019

TVP zekranizuje „Erynie” Marka Krajewskiego

Jeszcze w tym roku Telewizja Polska ma rozpocząć prace nad serialem „Erynie” na podstawie powieści Marka Krajewskiego o tym samym tytule. Jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, prawdopodobnie będzie to koprodukcja z Netfliksem.

Od dwóch lat TVP jest właścicielem praw do ekranizacji powieści „Erynie”, której akcja książki toczy się we Lwowie pod koniec lat 30. XX wieku i opowiada o śledztwie Edwarda Popielskiego.
Akcja dwunastoodcinkowego serialu rozgrywać się będzie we Lwowie w latach 1937-39 oraz we Wrocławiu w 1946 roku. Z reżyserię ma odpowiadać Borys Lankosz, a za scenariusz Igor Brejdygant, Borys Lankosz, Magdalena Lankosz i Władysław Pasikowski. Muzykę do serialu przygotuje Michał Lorenc, a autorem zdjęć będzie Marcin Koszałka.

„Zdjęcia miały ruszyć jeszcze w grudniu. Jest dopinany, albo już dopięty montaż finansowy, koprodukcyjny. Będziemy tę produkcję realizować, takie są ustalenia na dziś. To prawdopodobnie będzie koprodukcja z Netflixem – ale nie ma kontraktu – lubię mówić o rzeczach pewnych i już potwierdzonych. Jest to najbardziej prawdopodobna opcja” – komentuje, cytowany przez portal Wirtualnemedia.pl, prezes TVP Jacek Kurski.

[źródło: Wirtualnemedia.pl]