Aktualności

fot. Łukasz Jarocki / Instytut Książki
02.02.2023

Trzeci dzień Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej za nami

Polski program trzeciego dnia Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej (Taipei International Book Exhibition TIBE) dostarczył gościom imprezy licznych wrażeń. Wśród nich znalazły się m.in. spotkanie z Andrzejem Sapkowskim i Bartoszem Sztyborem, warsztaty rysunkowe z Marianną Oklejak i prezentacja Domu Wydawniczego Manuscriptum.

Wydarzenia zorganizowane przez Instytut Książki i Biuro Polskie w Tajpej trzeciego dnia Międzynarodowyej Wystawy Książek w Tajpej ściągnęły do polskiego stoiska targowego prawdziwe tłumy. Największym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Andrzejem Sapkowskim i Bartoszem Sztyborem, ale i na pozostałych wydarzeniach nie zabrakło publiczności.

W dzisiejszym programie znalazły się:

10:15 – warsztaty rysunkowe z Marianną Oklejak

12:00 – prezentacja bestsellerów przez polskich wydawców (literatura dla dorosłych)

13:00 – prezentacja najciekawszych polskich książek dziecięcych

14:15 – prezentacja programów grantowych Instytutu Książki dla wydawców z zagranicy

14:30 – spotkania B2B dla wydawców i agentów

15:00 – „Siedem cudów świata”, czyli prezentacja pereł świata książki przez Dom Wydawniczy Manuscriptum

16:30 – spotkanie poświęcone „Wiedźminowi” z udziałem autora, Andrzeja Sapkowskiego, i Bartosza Sztybora, scenarzysty odpowiedzialnego za „wiedźmińskie” komiksy

Międzynarodowa Wystawa Książek w Tajpej rozpoczęła się 31 stycznia i potrwa do 5 lutego. Każdego dnia na odwiedzających targi czeka bogaty program przygotowany przez Instytut Książki i Biuro Polskie w Tajpej.

Międzynarodowa Wystawa Książek w Tajpej to element strategii realizowanej przez Instytut Książki, której celem jest trwała, wyraźna obecność literatury polskiej tam, gdzie do tej pory nasze książki nie były dostępne lub były dostępne w zbyt małym zakresie.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Polska gościem honorowym Międzynarodowej Wystawy Książek TIBE 2023 w Tajpej”.