Aktualności

25.09.2019

Tłumy czytelników na Nocy Księgarń

Tłumy czytelników i ponad 250 wydarzeń, spotkania z autorami i zakupy w księgarniach do późnych godzin nocnych. Za nami pierwsza edycja Nocy Księgarń – ogólnopolskiego wydarzenia organizowanego przez dystrybutora książek OSDW Azymut.

W miniony piątek czytelnicy odwiedzili ponad 110 księgarń, które przyłączyły się do akcji Azymutu. Obok spotkań autorskich na gości księgarń czekały koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty dla dzieci, wykłady, a także konkursy, nocne kiermasze czy silent disco.

Noc Księgarń odbyła się zarówno w dużych miastach (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Łódź, Lublin, Wrocław), jak i w mniejszych ośrodkach, takich jak Lesko, Brzeg Dolny, Krapkowice, Koluszki, Kamienna Góra, Cieszyn czy Legionowo.

Jak wynika z informacji i zdjęć przekazanych przez organizatorów, pierwsza edycja Nocy Księgarń okazała się niekwestionowanym sukcesem. Wieczorne i nocne atrakcje przyciągnęły do księgarń tysiące czytelników w całej Polsce. Organizatorzy zapowiadają już kolejne edycje wydarzenia. Noc Księgarń, podobnie jak Noc Muzeów, ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń kulturalnych.

Organizacja Ogólnopolskiej Nocy Księgarń została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pełna fotorelacja z wydarzeń jest udostępniana przez organizatorów na stronach www.facebook.com/nocksiegarn oraz www.instagram.com/nocksiegarn

[źródło: rynek-ksiazki.pl]